Duvar Kağıdı

Duvar yüzeyini koruma ve dekorasyon için kullanılan yapı elemanıdır. Manzaralı versiyonlarıyla hemen her eve girse de yerini saten boyaya kaptırmıştır. Son zamanlarda duvar kağıdına yeniden bir yöneliş söz konusudur.
Duvar Kağıdı Nedir ?
Günümüz ev yaşantısın da modern yaşama bağlı olarak dekorasyon hızla gelişmektedir. İnsanlar yaşantılarını sürdürdükleri ortamların modern yaşama uygun hale gelebilmesi için evlerinde bazı değişiklikler uygularlar. Bu değişiklikler insanlar kendi ihtiyaçlarına kendi zevk ve isteklerine bağlı olarak değişmektedir. Modern yaşama bağlı olarak artan dekorasyon sayısı ev ortamında bir çok alanda görebiliriz. Bu dekorasyonlar insanların kişiliklerini yansıtacak türde olmuştur. Kişiler ev ortamında yada iş alanındaki ortamlarında çeşitli değişiklikler uygulayabilirler.Evlerinizde veya iş yerlerinizde duvar kağıdı dekorasyon çeşitlerinin önemli parçası halindedir. İnsanlar yaşantısını sürdürdüğü alanlarda görsel değerlere önem vermeye başlamıştır. Duvarların boyanması ile başlanan bu görsel şölen günümüzde yerini duvar kağıtlarına bıraktığı gibi duvar boyama işlemleri de hala etkisini korumaktadır.

Neden Duvar Kağıdı?
Sağlık
Başta bebekler, astım hastaları ve yaşlılar bu nedenle çoğu zaman sıkıntı yaşarlar veya sebebini bilmeden rahatsızlıklar yaşarlar. Erismann ithal duvar kağıtları uygulama ve sonrasında sizi bu sıkıntıları yaşatmaz. hammaddesi doğal ağaçtır.
Maliyet
Uygulama
Neler Yaptık?
Duvar kağıları çeşitleri
Duvar kağıtları, içeriklerine göre Vinyl, Kağıt ve Tekstil içerikli olarak değişmektedir. Bu çeşitler duvar kağıdının türüne göre yüzeyinde veya tabanında kullanılmaktadır.
Kolay Uygulanır
Diğer malzemelerde yapılan alçı sıva astar vs. gibi işlemler gerektirmez, eviniz bir inşaat alanına dönmez, uygulama temiz bir şekilde bitirilir eşyalarınız kirlenmez hatta bazen yerlerini bile değiştirmenize gerek kalmaz.
Kolay Temizlenir
Temizlik uygulamamız toz almada yaptığımız işlemin aynısı gibi hafif nemli bir bez ile tozunun alınması duvar kağıtlarımızın temizlenmesi için izleyeceğimiz en doğru yol olacaktır.
DUVAR KAĞIDI UYGULAMA
İç ve dış mekan boyama işlemlerinde farklı bir seçenek olan duvar kağıtları genel olarak bakıldığında daha pratik ve farklı seçeneklere sahip olan bir uygulamadır. Buna göre birçok farklı renk ve desen seçenekleri ile farklı modeller üretebilme imkanınız ve bunları duvarlarınıza uygulayabilme imkanınız bulunmaktadır. Tabi bu işlemlerin de kendi içinde zor ve dikkat edilmesi gereken noktalara sahip olduğunu da söylemek gerekir. Duvar kağıdı uygulamayı yaparken belirli şeylere dikkat etmek gerekir.

Detay

BİLİNMESİ GEREKENLER
Duvar kağıtları günümüzde cafe, restoran, ofis, iş yerleri, evler, oteller gibi pek çok yerde yaygın kullanım alanına sahiptir. Duvar kağıtları, kullanım süresi bakımından boyaya göre daha ekonomiktir. Boyayı daha sık yaptırmak gerekirken, duvar kağıdı uygulandığı mekanlarda en az 10-15 yıl rahatlıkla kullanılabilir. Firmaların garanti süreleri 5-10 yıl arasında değişmektedir. Duvar kağıtlarında bozulan yerlerinde çok rahatlıkla tadilat yapılabilmektedir.Duvar kağıtlarının uygulaması çok kolay ve pratiktir.

Detay

DUVAR KAĞIDI SEÇİMİ
Duvar kâğıdı seçerken odanızın büyüklüğü, konfigürasyonu, aydınlatması ve tavan yüksekliği göz önünde bulunması lazım.

Küçük odayı görsel olarak geniş yapmak için:

Küçük desenli ya da açık renk düz duvar kâğıdı yapıştırın;
Eşkenar dörtgen şeklinde desenli duvar kâğıdı kullanın;
Kontrastlı, desenli ve renkli duvar kâğıdından vazgeçin;
Pencerenin karşısında olan duvara büyük desenli duvar kâğıdı yapıştırın.
Detay

DUVAR KAĞIDI SÖKÜMÜ
Duvar kağıdı sökme işlemleri tadilat konularında belki de en çok zaman tüketen, zahmetli ve dağınıklığa sebep veren işlemlerden biridir. Genel işlem itibariyle soyularak çıkartılması uygun olan bu malzemeler kulağa basit bir şekilde gelse de gerçekten çok zor sökülürler ve duvara da dikkatli uygulama yapılmazsa çok zarar verebilirler. Bu zarar hem evinizin estetik görünümü açısından manevi bir zarar ya da duvar malzemesinin bozulması sonrası ortaya çıkacak maddi zarar ve olası masraflar olabilir.

Detay

NEDEN DUVAR KAĞIDI
Yaşadığımız mekanlarda en büyük yüz ölçümüne sahip alanlar olan duvarlar iç mekan dekorasyonundaki önemli detayların başında gelmekte ve dekorasyonun en önemli unsurunu oluşturmakta. Gözümüze hoş gelen, ruhumuzu okşayan şeylerden hoşnutluk duyarız, ruhsal olarak dinleniriz. Yaşadığımız mekanların daha iyi ve hoş görünmesini sağlayan duvar kağıtları konfor, sanat ve güzelliği birleştirerek iç dekorasyonda önemini geçmişten bugüne arttırarak sürdürüyor.

Detay

DUVAR KAĞIDI ÇEŞİTLERİ
İç ve dış mekan dekorasyonlarında önemli bir seçenek olan ve sağlıklı uygulandığında çok estetik ve kullanışlı sonuçların alınabildiği duvar kağıdı uygulamaları kişisel zevkler, zemin özellikleri, kağıt seçenekleri gibi kriterler doğrultusunda şekillenirler. Duvar kağıdı çeşitleri yukarıdaki kriterlere göre incelenmeli ve kullanılacak duvar kağıdı çeşidi buna göre seçilmelidir. Duvar kağıdını seçmeden önce uygulanacak yüzeye uygun olan duvar kağıdı çeşitleri dikkatlice incelenmeli ve buna göre karar verilmelidir.

Detay

Nerelerde Hizmet Veriyoruz
Adalar duvar kağıdı ustası, Arnavutköy duvar kağıdı ustası, Ataşehir duvar kağıdı ustası, Avcılar duvar kağıdı ustası, Bağcılar duvar kağıdı ustası, Bahçelievler duvar kağıdı ustası, Bakırköy duvar kağıdı ustası, Başakşehir duvar kağıdı ustası, Bayrampaşa duvar kağıdı ustası, Beşiktaş duvar kağıdı ustası, Beykoz duvar kağıdı ustası, Beylikdüzü duvar kağıdı ustası, Beyoğlu duvar kağıdı ustası, Büyükçekmece duvar kağıdı ustası, Çatalca duvar kağıdı ustası, Çekmeköy duvar kağıdı ustası, Esenler duvar kağıdı ustası, Esenyurt duvar kağıdı ustası, Eyüp duvar kağıdı ustası, Fatih duvar kağıdı ustası, Gaziosmanpaşa duvar kağıdı ustası, Güngören duvar kağıdı ustası, Kadıköy duvar kağıdı ustası, Kağıthane duvar kağıdı ustası, Kartal duvar kağıdı ustası, Küçükçekmece duvar kağıdı ustası, Maltepe duvar kağıdı ustası, Pendik duvar kağıdı ustası, Sancaktepe duvar kağıdı ustası, Sarıyer duvar kağıdı ustası, Silivri duvar kağıdı ustası, Sultanbeyli duvar kağıdı ustası, Sultangazi duvar kağıdı ustası, Şile duvar kağıdı ustası, Şişli duvar kağıdı ustası, Tuzla duvar kağıdı ustası, Ümraniye duvar kağıdı ustası, Üsküdar duvar kağıdı ustası
Güncel mekanlar yaratmak için kendi tasarım duvar kağıtlarınızı yapabilirsiniz.

Boya paletlerinde karşılaşamayacağımız renkler, desenler ve dokularla bezenmiş duvar kâğıtları, duvar kaplamaları tablo gibi duvarlar yaratarak yaşanılan mekânları değiştiriyor, yeniliyor.

Posted in Çalışma Bölgemiz, Hizmetlerimiz.